Üye olun veya Giriş yapın
Beni hatırla
 Şifrenizi mi unuttunuz?
Şifremi unuttum

Kayıt olurken kullandığınız E-posta adresinizi giriniz.

 Ücretsiz Üye Olun

Erkek Bayan
kullanım şartlarını ve gizlilik politikasını kabul ediyorum.
Yanıtla
 
 1. 21.01.2012 | 03:41 #1
  kusbaz sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  01/2012
  Yaş:
  46
  Yer:
  Ankara
  Mesaj:
  73
  Çevrimdışı

  iyi bir sağlık için yardım ve artan doğurganlık gibi hayvanlar için E vitamini takviyesi

  E vitamini vücut fonksiyonlarını sürdürülmesinde ve hayvan türlerinin doğurganlığında önemli bir rol oynar. Bir kuşun tüm metabolizmasını destekler - protein, yağ, mineral ve su metabolik süreçleri karbonhidrat. E vitamini birçok farklı şekilde oluşur - Tokoferol. Tokoferoller, antioksidan gibi hareket diğer vitaminleri korumak ve hücresel solunum için gerekli olan, kalp ve kas dokularının özellikle. bitkiler aleminin alfa-tokoferol tüm vitamin E formları hayvan beslenmesinde önemli bir faktördür, biyolojik olarak en aktif.

  Nekton-E alfa tokoferol asetat gibi hayati E vitamini içeren.

  kemik yapı hatalarına karşı korur. daha iyi yumurtlama sonuçlar elde yardımcı olur. kalp ve iskelet kaslarında dejenerasyon karşı koruma sağlar. böbrek ve karaciğer sıkıntı karşı korur.

  En iyi yardım sezon ıslahının baskılar için pet hazırlanıyor. kuşlar Nekton-S ile kullanın.

  DOZAJ

  Kapalı ölçü kaşığı yaklaşık 1 kaşık Nekton-E, yani 1g = 1 / 4 çay kaşığı yapacak. 1 / 2 su bardağı. Lütfen dikkat: 1 su bardağı = 1 / 2 pint.

  Kuşlar için örnekler:
  "E" artı 1 / 4 tatlı kaşığı 1 / 4 çay kaşığı "S" (örneğin) su yarım pint için.
  "E" artı bir su bardağı için "S" 1 / 2 tatlı kaşığı 1 / 2 çay kaşığı.
  su iki litre için "S" "E" artı 2 tatlı kaşığı 2 çay kaşığı.

  Yalnızca bir veya iki kuş, fok da delip ufak bir delik ve içme suyu içine veya besleme üzerinde biraz sallamak var. Bu yöntem sayesinde dozaj herhangi bir farklılık olumsuz bir etkisi var. Aksine, onlar daha iyi bu şekilde organizmanın metabolik süreçleri etkinleştirebilirsiniz.

  Diğer Hayvanlar için:
  Yarı kapalı ölçü kaşığı = 1 / 8 çay kaşığı (1 / 2 g) NEKTONE 1 kg (21 / 2 kg) vücut ağırlığının yaklaşık bir süre içinde günlük. 2 hafta.

  Almanya'dan İthal
  nekton S Multi-vitamin takviyesi amino asitleri ile zenginleştirilmiş ve tüm kafes kuşları için iz elementleri

  Hayvan vücudu düzgün çalışması için ise bu o "parçalar", katalizörler ve "yakıt" gereken bir makine gibidir. Bu maddelerin ve besin denir çoğu diyet tarafından sağlanmalıdır.

  Vitaminler, bu hayati besin maddeleri aittir. bazı protein, karbonhidrat ve yağ metabolizması düzenlenmesi için hayati önem taşımaktadır Bazı enerji transferi için gereklidir. vitaminler ve mineraller olmadan, vücudun besin maddeleri yıkmak ve yapısal birimleri ve / veya enerji çevirebilirsiniz edemiyor. hayvanlar sadece birkaç vitamin ve mineraller hiç sentezleyebilirler Çünkü diyet kalıcı bir parçası haline getirmek mecburiyetindeyiz. kuşlar yanlış ve yetersiz beslenmeye bağlı olan Veteriner Hekim gelen haberlere göre, ancak, hastalık% 90'a varan işledikleri. vitamin, makro ve kuş ihtiyaçlarını önemli ölçüde dalgalanma stres zamanlarında özellikle iz elementler, - vakaların çoğunda neden aktif maddelerin bir eksikliktir.

  Bu gibi zamanlarda vitamin kaynağı, tam, yani genellikle bir hipovitaminozu ya da vücut için kullanılabilir yeterli değildir. Bir hipovitaminozu kolayca ilk, ama tanınmıyor herhangi bir uzun vadeli eksikliği kuş sağlığına büyük zarar ve ölüm nihayet yol açacaktır.

  Nekton-S özellikle bu ihtiyaçlara göre formüle edilmiş bir gıda takviyesi ile kuş sahipleri sağlar. 13 vitaminleri, doğal L şeklinde ve mineraller açısından 18 serbest amino asitler ve onun dengeli kompozisyon yetersizliği hastalıkları önlemeye yardımcı olur ve diyetin besin değerini artırın.

  Nekton-S üreme özellikle sırasında, hastalık ve tüy dökücü, gösteriler, aklimasyon, vb baskıların yanı sıra verimliliği artıran bir kuşun direncini arttırır.

  senin kuş sağlıklı sağlamak için günlük verin. Sadece yumuşak besinler ya da kuşun içme suyuna ekleyin.

  Nekton-S, aviculturists, kuş parkı ve hayvanat bahçeleri çok yönlü yararlı etkisi nedeniyle başarı ile yıl boyunca kuşlar için bir günlük ek olarak seçti.

  Dozaj
  Nekton-S senin kuş diyet tamamlayan ve ideal bir yöntem sağlayan bir toz soğuk suda çözünür vardır. Bu içme suyu eklenebilir veya yumuşak besinler üzerinde 1g toz tutan bir ölçü kaşığı serpilir Nekton-S her kavanoz içine alınır.

  İçme Suyu eklendi
  ve her gün taze su kullanın sadece kuş su miktarı makyaj veya kuş göre Nekton-S dozaj ayarlama, bir günde içilir. Bir kılavuz olarak biz 0,25 litre suya 1 g Nekton-S öneririz.

  Kılavuz (ölçme kaşık kullanarak):
  1 kaşık, 1 / 2 su bardağı 2 kaşık 1 pint su

  Genel kılavuzu:
  su 1 / 2 bardak bira için 1 / 4 çay kaşığı
  1 / 2 tatlı kaşığı 1 pint su
  1 yemek kaşığı 1 galon su

  Yumuşak Gıda eklendi
  kuş besleme ekleyerek, yalnızca dışarı ölçmek Nekton-S miktarı günlük rasyon karşılık söyledi. Burada tavsiye 1 g 250g yumuşak besinler (yumurta ya da yavru gıda).

  Yem için mühürleme folyo bir delik açmak için ince bir iğne kullanımı ve içme suyu içine veya yumurta yemek üzerine biraz sallamak tek kuş varsa.

  stres durumlarında (yeniden kafes, satılan - aldım), hastalık ve benzeri, Nekton-S doz çekinmeden katına olabilir. Nekton-S ile kullanın Nekton-E daha iyi emprenye sonuç elde etmek. Bu ipuçlarını takip ederseniz sizin üreme başarıları de şaşıracaksınız.

  - alıntı

  En son 21.01.2012 | 03:46 tarihinde mehmetmetin tarafından düzenlenmiştir.

 2. 21.01.2012 | 22:42 #2
  mehmetmetin sakakusu.com Yöneticisi
  Katılım Tarihi:
  01/2012
  Yaş:
  44
  Yer:
  İstanbul
  Mesaj:
  415
  Çevrimdışı
  Emeğinize sağlık. Güzel bilgiler.

 3. 26.01.2012 | 20:33 #3
  kerimatasoy sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  01/2012
  Yaş:
  40
  Yer:
  İstanbul
  Mesaj:
  63
  Çevrimdışı
  Teşekkürler, bu aralar Türkiye'de de satışı çok fazla bu ürünlerin.

 4. 28.01.2012 | 14:02 #4
  acemisakaci sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  01/2012
  Yaş:
  28
  Mesaj:
  32
  Çevrimdışı
  Güzel bilgiler. Yalnız becen doğal besinleri kullanmak daha doğru olmaz mı? Her ne kadar doğal ürünlerin bileşimi olduğu yazılsa da, içerisinde koruma amaçlı, renklendiriciler ve kimyasallar var bu ürünlerin.

 5. 28.02.2012 | 21:36 #5
  birkan sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  02/2012
  Yaş:
  37
  Yer:
  İSTANBUL
  Mesaj:
  2
  Çevrimdışı
  Alıntı "acemisakaci" tarafından gönderilen mesaj:
  Güzel bilgiler. Yalnız becen doğal besinleri kullanmak daha doğru olmaz mı? Her ne kadar doğal ürünlerin bileşimi olduğu yazılsa da, içerisinde koruma amaçlı, renklendiriciler ve kimyasallar var bu ürünlerin.

  bencede haklı
   

 6. 28.02.2012 | 22:04 #6
  carduelis07 sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  02/2012
  Yaş:
  6
  Mesaj:
  73
  Çevrimdışı

  Alıntı "Kerim Atasoy" tarafından gönderilen mesaj:
  Teşekkürler, bu aralar Türkiye'de de satışı çok fazla bu ürünlerin.

  Nerelerden bulabiliriz bu vitaminleri ?


 7. 09.03.2012 | 14:36 #7
  deniztan sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  02/2012
  Yaş:
  41
  Mesaj:
  6
  Çevrimdışı

  kusura bakmayın ben bu ölçü olayını anlamadım :) normal bir suluğa ne kadar koymalıyım ?

 8. 31.05.2012 | 11:51 #8
  coctail sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  03/2012
  Yaş:
  49
  Yer:
  istanbul/küçükçekmece
  Mesaj:
  7
  Çevrimdışı
  nekton e ve nekton s isteyen arkadaşlar mesaj ve mail atabilir cepten arayabilir.hüseyin karakaş 0532 238 15 70    35 gram  35 tl  kargo ile aynı gün gönderilir.

  mail huseyinkarakas22gmail.com

 9. 31.05.2012 | 18:07 #9
  coctail sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  03/2012
  Yaş:
  49
  Yer:
  istanbul/küçükçekmece
  Mesaj:
  7
  Çevrimdışı
  arkadaşlar nekton e ve nekton s almanyada üretimi yapılan ve nekton firmasının ürettiği sadece kuşlar değil sürüngenler kanatlı hayvanlar ve hatta suda yaşayan canlılar için toplam 65 çeşit ürünü vardır ve arge departmanında sürekli ürün geliştirmektedirler.türkiyede yasal ithalatçısı olmadığından bu şekilde satılmaktadır.feshanede satılan ilaç çeşitleride saf cantaxin den tutunda baycox baytril ve benzeri ilaçar hep ithaldir.üretim yapan profesyonel kişiler tarafından kullanılmakta ve formlarda ne şekilde kullanılacağı yazılmaktadır. nekton s  ve  e ile ilgili zülfü demir beyin yazısıda örnektir. ve açıklamasıda doğrudur.daha bir sürü ilaç sayabiliriz  tylan gibi güvercinlerde solmonella  virüsü için karaborsa olan nufiramycin gibi bunları araştırmanız için yazıyorum yoksa burda vitamn satmak için değil. internet efsanesi olsa ünlü üreticiler açıklama yapmaz mutasyon sakalar ile ilgili yazılarda bile internette nekton öncelik arzetmektedir. saygılarımla

 10. 01.06.2012 | 10:24 #10
  coctail sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  03/2012
  Yaş:
  49
  Yer:
  istanbul/küçükçekmece
  Mesaj:
  7
  Çevrimdışı
  Alıntı "cemal" tarafından gönderilen mesaj:
  o zaman niye iki tane kuş sitesinde satışlarınız yasaklandı.

  şimdi tayfun özyurt bey kendi şahsi sitesidir yayınlar yayınlamaz onun bileceği iştir. profesyonel üreticidir. nektonun nasıl kullanılacağını  çok iyi bilenlerdendir.bilinçsiz kişilerin bu ilacı alıp bilinçsizce kullanarak hayvanların karaciğerinde tahrifat yapıp öldüreceği için yasak koymuştur. sitesine kullanım talimatına uyanlar için bir problem yoktur. kullanım talimatı zaten yazılmıştır. üretim sezonunda  kür olarak hazırlanıp verilir. kuşların menfaatinedir. zararlı olsa zaten avrupada bu ilaç çıkmaz patent alamaz.sanırım açıklayıcı olmuştur.iyi günler hoççakalın

 11. 12.06.2012 | 01:10 #11
  mba90 sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  06/2012
  Yaş:
  28
  Mesaj:
  2
  Çevrimdışı
  vitaminler yerine normal yemlerinin yanına doğal tohum meyve takviyesi mi daha faydalı olmaz mı ? tamam belli verim artışı mutlaka sağlıyoruz ama hayvanları bunlara bağımlı hale getirmiyor muyuz??
   paylasım için teşekkürler....

 12. 19.09.2012 | 00:45 #12
  coctail sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  03/2012
  Yaş:
  49
  Yer:
  istanbul/küçükçekmece
  Mesaj:
  7
  Çevrimdışı
  şimdi arkadaşlar zaten kuşlarımıza yem dışında doğal tohukm ve meyvalar veriliyor.. bunlar tamamen almanyada üretimi yapılıp dünyaya satışı yapılan ürünlerdir. nekton markasının kuşlar için ürettiği ürün çeşitlerini inceleyın göreceksiniz 18 çeşitten fazla zararlı olsa zaten üretim yaptırmazlar. yine söylüyorum bilinçli kullanan herkes istediğini alacaktır. nekton s ve nekton e isteyen arkadaşlara gönderim yaparım telefonum ve mesajlar burda var herkese kolay gelsin

 13. 10.12.2012 | 15:44 #13
  coctail sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  03/2012
  Yaş:
  49
  Yer:
  istanbul/küçükçekmece
  Mesaj:
  7
  Çevrimdışı
  arkadaşlar nekton e  ve nekton s  isteyen arkadaşlara gönderim yapılır.  30 gramı  25 tl üstelik argo ücretsizdir. posta çeki ve havale yapabilirsiniz. posta çek numaram  09988274  ptt online şubeleden yatırabilirsiniz. aynı gün aras kargo ile gnderim yapıyorum

  ayrıca tüy dökjümü kuşların rahatça tüyden çıkabileciği nekton bıo   ilacınıda  10 gün içinde almanyadan getiriyorum selamlar

  hüseyin karakaş  0532 238 15 70  halkalı /istanbul

 14. 10.12.2012 | 18:34 #14
  koray sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  02/2012
  Yaş:
  43
  Yer:
  istanbul
  Mesaj:
  327
  Çevrimdışı

  slm hüseyin bey nekton e ve s ticari ambalaj şekli olarak 35 gr 75 gr ve 140 gr olarak satılıyor..siz 30 gr yazmışsınız sadece bio'da 30 gr ambalaj şekli var siz bölerekmi satıyorsunuz açık olarak yani?

 15. 11.12.2012 | 08:41 #15
  coctail sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  03/2012
  Yaş:
  49
  Yer:
  istanbul/küçükçekmece
  Mesaj:
  7
  Çevrimdışı
  doğrudur  750 gramlığıda var bendekiler nekton s ve e 750 gramlık isteyene ihtiyacı kadar gönderiyorum
  gittigidiyorda var resmini görebilirsiniz  bölerek gönderiyorum. 2014 / 6 aydır son kullanma tarihi daha çok az kuşu 1 -2 kuşu olanlar istiyor. kendimizde kümesimizde kullanıyoruz

 16. 13.12.2012 | 18:12 #16
  coctail sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  03/2012
  Yaş:
  49
  Yer:
  istanbul/küçükçekmece
  Mesaj:
  7
  Çevrimdışı
  arkadaşlar nekton bio bugün itibari ile almanyadan geldi    kuşların tüy dökümü  tüyden çıkamama ve düzgün tüy düzmek için idealdir.  25 gramlık paketlerde  30 tl dir.  kargo bana aittir. iarkadaşların isteği üzre gittigidiyorda satışa koydum isteyen ordan isteyen burdan alabilir.  gitti gidiyor linkiaşağıda kopyaladım

  http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan-petshop/nekton-bio-tuyden-cikamayan-kuslariniza-ozel-71147502

 17. 14.12.2012 | 23:44 #17
  kadir sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  04/2012
  Yaş:
  37
  Yer:
  İstanbul/Küçükçekmece
  Mesaj:
  116
  Çevrimdışı
  mybest'te nekton-e 140- nekton-s 150 gramlık orj. ambalajlarında 
  65 tl satılmaktadır bilginize
  linktede görebilirsiniz saygılarımla
  http://www.mybestpetshop.com
  En son 14.12.2012 | 23:47 tarihinde kadir tarafından düzenlenmiştir.

 18. 14.12.2012 | 23:51 #18
  kadir sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  04/2012
  Yaş:
  37
  Yer:
  İstanbul/Küçükçekmece
  Mesaj:
  116
  Çevrimdışı
  Alıntı "koray" tarafından gönderilen mesaj:
  slm hüseyin bey nekton e ve s ticari ambalaj şekli olarak 35 gr 75 gr ve 140 gr olarak satılıyor..siz 30 gr yazmışsınız sadece bio'da 30 gr ambalaj şekli var siz bölerekmi satıyorsunuz açık olarak yani?
   koray dostum mybest.com a bak bi nekton için artı bi ara görüşelim :)
  En son 14.12.2012 | 23:53 tarihinde kadir tarafından düzenlenmiştir.

 19. 15.12.2012 | 08:12 #19
  koray sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  02/2012
  Yaş:
  43
  Yer:
  istanbul
  Mesaj:
  327
  Çevrimdışı

  Alıntı "Ö.K.Ş." tarafından gönderilen mesaj:
   koray dostum mybest.com a bak bi nekton için artı bi ara görüşelim :)

  ben zaten ersinden alıyorum mybest'ten aynı mahallledeyiz...


 20. 17.04.2014 | 10:15 #20
  bunyamin sakakusu.com Üyesi
  Katılım Tarihi:
  09/2012
  Yaş:
  47
  Yer:
  Isvec ,stockholm
  Mesaj:
  16
  Çevrimdışı

  Arkadaslar bende bu vitaminlerden aldim ama karistirmasini anlayamadim , acaba bir su bardagina ne kadar e ne kadar s vitamini karistirmam lazim kendi ölcek leri ile ben de sadece alti kus var bir su bardagi hepsine yetiyor dojazi  iyi yapmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

Yanıtla

Bu konular da ilginizi çekebilir:

 1. Olmazsa olmaz mı?.. (Coxidin kullanımı...)
  Sezon basında aldıgım sakalarımın suluklarında Coxidin kullandım... Kullanmadıgım sakalarımda da cok uzuldum... Benim coxidin ve ...
 2. Saka Kuşlarında Güneş Işığı İhtiyacı ve Yararları
  Güneş ışığı almayan insanların nasıl soluk ve bembeyaz bir cildi oluyorsa bu kuşlarınız için de ...
 3. EXOBİT sprey kullanımı sonrası kuşum fena !
  selam arkadaşlar.Bugün resmen kaş yapayım derken göz çıkardım.2-3 gündür kuşumun kaşındığını gözlemleyince  bugün pet shop tan ...
 4. Kuşlarda Probiyotik Kullanımı
  selamlarispinozgiller için süt ürünleri zararlıdır.yoğurt suyu,peyniraltı suyu gibi probiyotik kullanım amaçlı ürünler kuşlar hem zararlı ...

Bu konuyu okudunuz mu?

Göster