Üye olun veya Giriş yapın
Beni hatırla
 Şifrenizi mi unuttunuz?
Şifremi unuttum

Kayıt olurken kullandığınız E-posta adresinizi giriniz.

Ücretsiz Üye Olun

Erkek Bayan
kullanım şartlarını ve gizlilik politikasını kabul ediyorum.
Yanıtla

1. 02.12.2012 | 00:20 #1
    evren sakakusu.com Üyesi
    Katılım Tarihi:
    10/2012
    Yer:
    zonguldak
    arkadaşlar kanaryadan anlayanlar vardır aramızda kanaryalar kaç derece soğuğa dayanabilir bodrum  katta bakılsa güneş alıyo ama kışın soğuk oluyo ısı yalıtımı var ısıtmak gerekirse nasıl bir ıstma sistemi kurmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar...

2. 02.12.2012 | 01:16 #2
    dogasaka sakakusu.com Üyesi
    Katılım Tarihi:
    10/2012
    Benim bildiğim kadarıyla 5 derecenin altına düşmemesi gerekiyor. Yalıtım var demişsin, özellikle cam arlarına sünger çekersen ve kapı altlarından giren havayı kesersen daha sağlıklı olur. İçerde hava akımı ceyran olmazsa daha iyi olur. Benim arkadaşım yaz kış kapalı balkonda bakıyor kuşlarına. Isıtma konusuna gelince o külfet işte elektrikli soba veya elektrikli kalorifer peteği koysan fatura çok yüksek gelir. 1 adet termometre koyup oda sıcaklığını gündüz ve gece ölçmeni tavsiye ederim. Aradaki ısı farkını görmek için. Çok fazlaysa gece kafeslerin üstünü bez veya şeffaf büyük naylonlar var rulo şeklinde nalburlarda satılıyor onla sarman. Şuda var senin yaşadığın yer Zonguldak sanırım oranın kışı bildiğim kadarıyla bayağı çetin geçiyor.
    En son 02.12.2012 | 01:19 tarihinde dogasaka tarafından düzenlenmiştir.

3. 02.12.2012 | 18:55 #3
    evren sakakusu.com Üyesi
    Katılım Tarihi:
    10/2012
    Yer:
    zonguldak
    doğasaka çok teşekkürler verdiğin bilgiler için evet zonguldak bizim buraların kışı sert geçer bende içten ısı yalıtım yaptın cam pimapen kapıya dahi köpük yaptım camda küçük bir fan çok soğuk olursaküçük bir ısıtıcı koyarız artık zaten 2 ay sonrası allah kerim teşekkürler saygılar..

4. 02.12.2012 | 19:18 #4
    dogasaka sakakusu.com Üyesi
    Katılım Tarihi:
    10/2012

Rica ederim; anlattığına göre öyle bir ortamın ısısı kanaryaların yaşayamayacağı seviyenin altına inmez. İste önemli olan ceyranı kesmen. Anlattıklarına göre rahat rahat yaşarlar tahminime göre.

5. 02.12.2012 | 20:07 #5
    koray sakakusu.com Üyesi
    Katılım Tarihi:
    02/2012
    Yer:
    istanbul

slm dostum eğer yerin çok büyük değilse sana infarared ampul tavsiye ederim ısı veren ampul bu ampulller hem hasta kuş tedavisinde hemde küçük ölçekli üretim hanelerde kullanılıyor benim arka balkonum 4mt kare pimapenli ama kışın soğuk oluyor ben bu balkonu bu ampulle ısıtıyorum ve gayet memnunum hergün yaklaşık 10 saat  yakarsan 30 tl elektrik faturası ödersin ben 4 ila 7 saat arası kullanıyorum ortalama 15 tl ile 20 tl arası ödüyorum

6. 02.12.2012 | 22:31 #6
    evren sakakusu.com Üyesi
    Katılım Tarihi:
    10/2012
    Yer:
    zonguldak
    ceryan yok koray ısı için çok araştırma yatım bir sonuç alamadım çok makbule geçti teşekkürler benim yaptığım üretim hanem küçük dediğin ampuller işimi görür sanırım olsun zaten kış en fazla 3 ay önemli değil okadar elektirik doğasaka koray çok sağolun.

Yanıtla

Bu konular da ilginizi çekebilir:

1. Saka ile ilgili A'dan Z'ye Herşey
    merhabalar batuhan bey benim de bir sorum olucakti bende saka almaya karar verdim daha önce ...
  2. Saka X Kanarya Üretimi (Resimli Anlatım)
    Bir sürü yanlış bilgiye sahipmişim gerçekten
  3. Salmada şişen kuş hk acil yardım!
    Arkadaşlar merhaba bugün bu kuşu aldım tek başına bi kafesteydi salmaya saldığımda diğer kuşlarla birlikte ...
  4. (((KAFESİ BİT SARDI ACİL YARDIM)))
    Arkadaşlar örtü üzerinde kırmızı bitler gördüm muhtemelen kuşada sarmıştır en etkili hem kafes hemde kuş ...

Bu konuyu okudunuz mu?

Göster